אודות

Y-ART הוא מיזם חדשני, המבקש לחבר בין העולם התוסס של האמנות הישראלית העכשווית לבין ארגונים וגופים שונים, מתוך התאמה קפדנית ומעמיקה לחזונם ולמטרותיהם. אנו צועדים ברוח הזמן, כחלק ממגמה עולמית מתרחבת, המכירה בפוטנציאל העצום של האמנות לעורר רוח חיה ויצירתית המעצימה את הפרט, את הארגון ואת כל סביבת החיים שבה היא מוצגת.

למה אמנות?
לכולנו מוּכרים היטב המקומות האלה: מתחמים של עבודה, של פעילות עסקית או של מתן שירות לציבור. כן, אלו יכולים להיות מקומות שגרתיים, צפויים, אולי צפויים מדי, לפעמים די אפרוריים. דמיינו שבמרחב כזה משתלבות פתאום עבודות אמנות מרתקות: הקרנות וידיאו, אובייקטים, ציורים, תצלומים ועוד. לכך יכולים להתווסף מפגשים, פעילויות והתרחשויות מסקרנות. כל המרכיבים האלו – במתכונת מצומצמת או מורחבת – מעוררים השראה, שיח פורה, עניין משותף. משהו חי, דינמי, לעיתים מסעיר, נכנס לסביבה הזו. לאמנות העכשווית יש חלק חשוב בעולם החזותי של המאה ה־21. היא משקפת צמא גדול לשיח על משמעות וזהות בעולם שעובר שינויים מהירים. הניסיון שהצטבר ברחבי העולם מצביע בבירור על כך שכאשר פרויקט אמנותי מותאם היטב לארגון או לגוף מסוים, הוא תורם למיתוג ולמיצוב שלו. האמנות צובעת את התרבות הארגונית בצבעים חיים, מגלמת את ערכי הארגון והופכת אותם למוחשיים. כמו כן, היא מעצימה את האינדיווידואל – העובד, הלקוח או מקבל השירות – ותורמת לעולמו הפנימי ולתחושת הזיקה שלו למקום, לארגון ולקהילה האנושית שסביבו.

למי אנחנו פונים?
מיזם Y-ART שם דגש על שיתוף פעולה עם גופים המקדמים ערכים של חדשנות, יצירתיות, גיוון וייחוד. ערכים אלו מתאימים במיוחד לעולם האינדיווידואלי והדינמי של הדור הצעיר, המעצב את פני העתיד – למשל בזירות העבודה של עולם ההייטק וחברות הטכנולוגיה, כמו גם בזירות נוספות. כיום ארגונים ותאגידים רבים בעולם משתפים פעולה עם אמנים ואוצרים, וחברות בולטות – כמו פייסבוק ומייקרוסופט, למשל – מכירות בתרומה הגדולה של האמנות לחיזוק הקהילתיות ושיתוף הפעולה בתוך החברה. גם בישראל ניכרת הרוח החדשה. גופים פרטיים וציבוריים, חלקם ותיקים, ערים כיום באופן הולך וגובר לצורך להתחדש ולחדש את סביבת הפעולה שלהם ולקדם ערכים ברוח הזמן. בתוך כך ניכר גם העניין הגובר באמנות העכשווית הישראלית. אנו פונים למגוון רחב של גופים, בהתבסס על ניסיון רב שנים בעבודה עם ארגונים ועל היכרות מעמיקה עם העושר והגיוון המאפיינים את האמנות הישראלית העכשווית. כך מתאפשר לנו להתאים תערוכה אצורה ולהנגיש תוכן מותאם – פיזי או דיגיטלי – שיגלמו את ערכי הארגון ויבססו את ייחודו.

במה המיזם שלנו תורם לעולם האמנות?
האמנות העכשווית יוצאת ויותר ויותר מחללי הגלריה או המוזיאון ומבקשת לפנות לקהלים חדשים ורחבים – בחללים אלטרנטיביים ובמרחבים ציבוריים. היא מגיבה לסביבות משתנות, לסוגים שונים של תכנים וידע, מאמצת חידושים טכנולוגיים, מושפעת מהעולם החזותי העדכני ומהמדיה ומשפיעה בעצמה עליהם. האמנות היא חלק מהותי מדופק החיים העכשווי. היא כבר מזמן לא רק תמונה ממוסגרת על קיר, אלא יוצרת סביבות שלמות והתרחשויות מפעימות ומפתיעות באינספור אופנים. מיזם Y-ART מחויב לקידום האמנות הישראלית האיכותית והמובחרת ביותר – הן של אמנים ותיקים ומובילים והן של אמנים צעירים בוגרי.ות בתי ספר לאמנות וממגזרים חברתיים מגוונים. המיזם מאפשר ליוצרים.ות להציג עבודות קיימות, כמו גם ליצור במיוחד עבודות חדשות בהקשרים חדשים ולרקום דיאלוג מרתק ומפרה באופן הדדי. כך מתאפשרת חשיפה לקהלים מגוונים של צופי אמנות, ובחלק מהמקרים גם לקהל של רוכשי יצירות אמנות ולגופים המעוניינים לבנות אוסף אמנות.