מי אנחנו

את מיזם Y-ART הקמנו בשנת 2019, לאחר שנים של היכרות אישית ומקצועית, מתוך תשוקה ואהבה גדולה לאמנות. הרגשנו שאנחנו יכולות לרתום את הניסיון המקצועי העשיר שרכשנו במהלך קריירות ארוכות ופוריות, לעשייה אוצרותית ייחודית. לצד הדברים המשותפים הרבים בינינו כל אחת מאיתנו מביאה הדגשים קצת אחרים של ידע, ניסיון ומיומנויות בעבודה עם מגוון ארגונים וגופים, באופן משלים.
אנחנו חיות ונושמות אמנות באופן יום־יומי ממש, מתוך תחושת שליחות עמוקה והכרה בכוחה לפרוץ דרך לסביבות ולהקשרי חיים חדשים.

גלית מליס

בעשור האחרון העיסוק באמנות הוא בשבילי דרך חיים. במשך כחמש שנים עבדתי בבית לאמנות ישראלית, במכללה האקדמית ת”א – יפו, ובמסגרת זו הייתי שותפה לפיתוח תכנים ללימודי אמנות ישראלית ואוצרות עכשווית, בארגון והפקה של פעילויות, בפרסום ובשיווק, בקשרי חוץ ועוד. קדמה לכך התמחות ארוכה במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית כעוזרת אוצרת ראשית. עשייה זו הקנתה לי היכרות נרחבת עם שדה האמנות המקומי ועם האוצרים והאמנים הפועלים בישראל. אני בעלת תואר שני בתקשורת (בהצטיינות) בחוג למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן ובוגרת לימודי תעודה בבית לאמנות ישראלית. לפני שהתחלתי לפעול בשדה האמנות עבדתי למעלה מעשרים שנה במשרד ראש הממשלה, בתפקידים בכירים המשלבים מיומנויות של ניהול א.נשים ופרויקטים ייחודיים, חשיבה יצירתית וביקורתית, מחקר וכתיבה. במיזם Y-ART אני מביאה לידי ביטוי את הידע שצברתי בתחום האוצרות העכשווית והאמנות הישראלית ומממשת את הניסיון הניהולי שלי ואת היכרותי ארוכת השנים עם אתגרי הארגון הציבורי.

קרן סטיבנסון להב

לאחר שנים של הכשרה מקצועית באמנות כיום אני עוסקת באוצרות, בהפקה ובפיתוח תכנים במסגרת Y-ART. בהשכלתי אני בעלת תואר שני בהצטיינות במסלול הבינתחומי באמנויות באוניברסיטת תל אביב, וכן סיימתי את המסלול ללימודי תעודה בבית לאמנות ישראלית. העיסוק שלי בתחומי האמנות משתלב במיומנויות שצברתי במשך כעשרים שנים כאחת מהחלוצות בארץ בתחום השיווק הדיגיטלי – אסטרטגיה, קריאייטיב ומדיה. הניסיון שלי כמרצה כולל הוראה בפקולטה לתקשורת ובפקולטה למנהל עסקים במסלול האקדמי של המכללה למנהל, וכן בפקולטה לתקשורת במרכז הבינתחומי בהרצליה. הייתי המקימה והמנכ”לית של “BBDO אינטראקטיב” (משרד פרסום גיתם BBDO), וכמו כן הקמתי וניהלתי את “פוגל אינטראקטיב” (משרד פרסום פוגל אוגלבי).
כיועצת אסטרטגיה שיווקית ותקשורתית ליוויתי מגוון רחב של גופים עסקיים, כולל מותגים בינלאומיים, וגופים ציבוריים ואקדמיים. עבורי המחויבות להצגת אמנות איכותית משתלבת ביכולת המקצועית שרכשתי להבין את הצרכים העמוקים של חברות, ארגונים ומוסדות ולקדם את מטרותיהם.